Χριστουγεννιάτικη Σχολική Εορτή

Μετά τήν Θεία Λειτουργία στήν α?θουσα τελετ?ν το? ?κκλησιαστικο? Λυκείου πραγματοποιήθηκε ?όρτια ?κδήλωση γιά τά Χριστούγεννα, στήν ?ποία ο? μαθητές παρουσίασαν ποιήματα, κείμενα, ?μνους, κάλαντα καί βίντεο σχετικά μέ τό νόημα τ?ν Χριστουγέννων.
Στήν ?κδήλωση χαιρετισμό ?πηύθυνε ? Διευθυντής το? ?κκλησιαστικο? Λυκείου κ. ?ωάννης Κόττορος, ? Σχολικός Σύμβουλος κ. Δημήτριος Δημακόπουλος, ?ν? τήν ?ορτή  ?κλεισε ? Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πατρ?ν κ.κ. Χρυσόστομος, ? ?πο?ος ?ξέφρασε τήν χαρά του γιά τό ?ργο τό ?πο?ο ?πιτελε?ται στό ?κκλησιαστικό Λύκειο Πατρ?ν καί ε?χαρίστησε τόν κ. Διευθυντή, τούς κ. Καθηγητάς καί ?λο τό προσωπικό το? Σχολείου.
Μετά τήν Θεία Λειτουργία στήν αιθουσα τελετών του Εκκλησιαστικού Λυκείου πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για τα Χριστούγεννα, στην οποία οι μαθητές παρουσίασαν ποιήματα, κείμενα, ύμνους, κάλαντα καί βίντεο σχετικά μέ τό νόημα των Χριστουγέννων.
Στην εκδήλωση χαιρετισμό απηύθυνε ο Διευθυντής του Εκκλησιαστικού Λυκείου κ. Ιωάννης Κόττορος, ο Σχολικός Σύμβουλος κ. Δημήτριος Δημακόπουλος,  την εορτή  έκλεισε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πατρών κ.κ. Χρυσόστομος, ο οποίος εξέφρασε τήν χαρά του για το έργο το οποίο επιτελείται στο Εκκλησιαστικό Λύκειο Πατρών και ευχαρίστησε τον κ. Διευθυντή, τούς κ. Καθηγητάς καί όλο το προσωπικό του Σχολείου.