Χριστουγεννιάτικη Σχολική Εορτή

Μετά τήν Θεία Λειτουργία στήν α?θουσα τελετ?ν το? ?κκλησιαστικο? Λυκείου πραγματοποιήθηκε ?όρτια ?κδήλωση γιά τά Χριστούγεννα, στήν ?ποία ο? μαθητές παρουσίασαν ποιήματα, κείμενα, ?μνους, κάλαντα καί βίντεο σχετικά μέ τό νόημα τ?ν Χριστουγέννων.
Στήν ?κδήλωση χαιρετισμό ?πηύθυνε ? Διευθυντής το? ?κκλησιαστικο? Λυκείου κ. ?ωάννης Κόττορος, ? Σχολικός Σύμβουλος κ. Δημήτριος Δημακόπουλος, ?ν? τήν ?ορτή  ?κλεισε ? Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πατρ?ν κ.κ. Χρυσόστομος, ? ?πο?ος ?ξέφρασε τήν χαρά του γιά τό ?ργο τό ?πο?ο ?πιτελε?ται στό ?κκλησιαστικό Λύκειο Πατρ?ν καί ε?χαρίστησε τόν κ. Διευθυντή, τούς κ. Καθηγητάς καί ?λο τό προσωπικό το? Σχολείου.