Λειτουργία για την Εορτή των Χριστουγέννων

Προτο? φύγουν τά παιδιά το? ?κκλησιαστικο? Λυκείου γιά τίς διακοπές τ?ν Χριστουγέννων, ?τελέσθη Θεία Λειτουργία στό Παρεκκλήσιο το? ?γίου ?ωάννου το? Χρυσοστόμου το? ?κκλησιαστικο? Λυκείου ?πό τόν πανοσιολογιώτατο ?ρχιμ. Γερβάσιο Παρακεντέ, ?πεύθυνο τ?ς ?κκλησιαστικ?ς ?στίας καί τόν  α?δεσιμολογιώτατο Πρωτ. Π. Δημήτριο Παπαγεωργίου, μέ τήν συμμετοχή το? Σχολικο? Συμβούλου κ. Δημακόπουλου, το? Διευθυντο? το? ?κκλησιαστικο? Λυκείου κ. ?ωάννου Κόττορου, το? λοιπο? διδακτικο? προσωπικο?, τ?ν ?ργαζομένων στήν ?κκλησιαστική ?στία καί τ?ν Μαθητ?ν το? Σχολείου.

Στήν Θεία Λειτουργία χοροστάτησε ? Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πατρ?ν κ.κ. Χρυσόστομος, ? ?πο?ος μίλησε γιά τό νόημα τ?ς ?ορτ?ς τ?ν Χριστουγέννων καί γιά τόν τρόπο το? πραγματικο? ?ορτασμο?,  ? ?πο?ος βοηθ? τόν ?νθρωπο νά ?λθ? ε?ς κοινωνία μέ τόν Σαρκωθέντα Σωτ?ρα το? κόσμου, ?λλά καί μέ τόν συνάνθρωπό του.