Θεία Λειτουργία και Κοπή Πίττας 26-1-2012

Στις 26 ?ανουαρίου τελέσθηκε Θεία Λειτουργία στο Παρεκκλήσιο του Ιερού Χρυσοστόμου στο Γενικό  Εκκλησιαστικ? Λύκειο Πατρών,απ? τον Πανοσιολ. Αρχιμ. π. Γερβάσιο Παρακεντέ, με συλλειτουργο?ς τον Αιδεσιμολ. Πρωτοπρεσβ. π. Δημήτριο Παπαγεωργίου και τον Διάκονο Χρήστο Λυκουρέση, επί τη εορτή της Ανακομιδής των λειψάνων του Ιερού Χρυτσοστόμου.  Στή Θεία Λειτουργία χοροστάτησε ? Σεβασμιώτατος μας κ.κ. ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ο  οποίος ευλόγησε την αρτοκλασία και κήρυξε τον θείο λόγο στο Διδακτικ? και λοιπ? προσωπικό του Σχολείου και τους Μαθητάς. Μετ? την Θεία Λειτουργία στην μεγάλη αίθουσα του Εκκλησιαστικο? Λυκείου έγινε η τελετ? της κοπής της Βασιλόπιτας ?α? τον Σεβασμιώτατο, ο οποίος ευχήθηκε τα δέοντα στον Διευθυντή, τους Καθηγητάς και τους Μαθητάς και έδωσε πατρικές συμβουλές για την περαιτέρω πρόοδο και επιτυχία των παιδιών. Ο Διευθυντ?ς κ. ?ωάννης Κόττορος μίλησε με θερμ? λόγια ευχαριστώντας τον Σεβασμιώτατο για την αγάπη του και το πατρικό του ενδιαφέρον για το Εκκλησιαστικ? Λύκειο και ευχήθηκε στον σεπτ? Ποιμενάρχη μας έτη πολλ? με την ευκαιρία των ονομαστηρίων του. Επίσης, εκπρόσωπος των μαθητών, ευχαρίστησε και εξέφρασε τον σεβασμ? και τις υιϊκ?ς ευχ?ς όλων των μαθητών προς τον Σεβασμιώτατο ποιμενάρχη μας.