Θεία Λειτουργιά Χριστουγέννων

Προτού φύγουν τά παιδιά του Εκκλησιαστικού Λυκείου γιά τίς διακοπές των Χριστουγέννων, τελέσθη, στις 20-12-2020, Θεία Λειτουργία στό Παρεκκλήσιο του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου του Εκκλησιαστικού Λυκείου από τόν πανοσιολογιώτατο Αρχιμ. Γερβάσιο Παρακεντέ, υπεύθυνο της Εκκλησιαστικής Εστίας, του Διευθυντού του Εκκλησιαστικού Λυκείου κ. Ιωάννου Κόττορου, του λοιπού διδακτικού προσωπικού, των εργαζομένων στην Εκκλησιαστική Εστία καί των Μαθητών του Σχολείου.

Στο τέλος της Θείας Λειτουργίας ο πανοσιολογιώτατος Αρχιμ. Γερβάσιος Παρακεντές για το νόημα της εορτής των Χριστουγέννων και για τον τρόπο του πραγματικού εορτασμού,  ο οποίος βοηθά τον άνθρωπο νά έλθει είς κοινωνία με τον Σαρκωθέντα Σωτήρα του κόσμου, αλλά καί μέ τόν συνάνθρωπό του.