Τελευταία προηγιασμένη Θεία Λειτουργία στο Εκκλησιαστικό Λύκειο Πατρών

Tην Παρασκευή 11? Απριλίου 2014, στο ?ερό Παρεσκκλήσιο του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου, του  Εκκλησιαστικού Λυκείου Πατρών, ετελέσθη η Θεία Λειτουργία των Προηγιασμένων Τιμίων Δώρων, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Πατρών κ.κ. Χρυσοστόμου.

O Σεβασμιότατος μίλησε επίκαιρα στά παιδιά και ευχήθηκε σε όλους, στον Διευθυντή, στο Διδακτικό και Διοικητικό και λοιπό Προσωπικό και βεβαίως στους Μαθητές, Πάσχα πανευφρόσυνο.

Ο κ. Διευθυντής ευχαρίστησε τον Σεβασμιώτατο και ευχήθηκε εκ μέρους του προσωπικού τού Σχολείου και των μαθητών τα δέοντα.

Μετά την Θεία Λειτουργία παρετέθη νηστίσιμο πρωινό στην Τράπεζα της Εκκλησιαστικής Εστίας Πατρών. Οι Μαθηταίς προσέφεραν στον Σεβασμιώτατο αναμνηστικό δώρο, από το Αγιο Ορος, όταν είχαν πάει για προσκύνημα, εκμεταλλευόμενοι την ευκαιρία για την πενθήμερη εκδρομή.