Επίσκεψη Μητροπολιτών στο Εκκλησιαστικό Λύκειο Πατρών

Την  Δευτέρα 29 Σεπτεμβρίου, επισκέφτηκαν το σχολείο μας οι Σεβασμιώτατοι Μητροπολίτες Ζιχνών και Νευροκοπίου κ.κ. Ιερόθεος και Πρεβέζης κ.κ. Χρυσόστομος, συνοδευόμενοι από τον σεπτό μας ποιμενάρχη, Μητροπολίτη Πατρών κ.κ. Χρυσόστομο.

Ο Διευθυντής του σχολείου μας κ. Ι. Κόττορος και το διδακτικό προσωπικό, καλωσόρισαν  τους Σεβασμιώτατους Αρχιερείς οι οποίοι μίλησαν με πολλή αγάπη στους Ιεροσπουδαστές και κατόπιν ξεναγήθηκαν στους χώρους του Σχολείου και της Εκκλησιαστικής Εστίας.

Οι Αρχιερείς συνομίλησαν αρκετή ώρα με τους μαθητές, δίνοντάς τους συμβουλές και πνευματικές νουθεσίες. Δεν παρέλειψαν μάλιστα να εκφράσουν  το θαυμασμό τους για το Σχολείο, το υπερσύγχρονο αυτό «κόσμημα», το οποίο υλοποίησε η απεριόριστη αγάπη και το πατρικό ενδιαφέρον του Σεπτού Ποιμενάρχου της Εκκλησίας των Πατρών, κ.κ. Χρυσοστόμου.