Χριστουγεννιάτικη Σχολική Εορτή

Μετά τήν Θεία Λειτουργία στήν α?θουσα τελετ?ν το? ?κκλησιαστικο? Λυκείου πραγματοποιήθηκε ?όρτια ?κδήλωση γιά τά Χριστούγεννα, στήν ?ποία ο? μαθητές παρουσίασαν ποιήματα, κείμενα ?πό ?κκλησιαστικούς καί ?λλους συγγραφε?ς, ?μνους ?πίκαιρους καί διαφάνειες, δίδοντας μέ τόν δικό τους ζωντανό, νεανικό καί βαθειά ?σωτερικό τρόπο τό μήνυμα τ?ς μεγάλης ?ορτ?ς τ?ν Χριστουγέννων , ?να μήνυμα ?γάπης, ?λπίδας καί ο?σιαστικ?ς ζω?ς, ?ν Χριστ? ?ησο?.

Στήν ?κδήλωση ?μίλησε μέ λίγα λόγια ? Διευθυντής το? ?κκλησιαστικο? Λυκείου κ. ?ωάννης Κόττορος καί ?κλεισε τήν ?ορτή μέ σύντομη ?μιλία του ? Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πατρ?ν κ.κ. Χρυσόστομος, ? ?πο?ος ?ξέφρασε τήν βαθειά του ?κανοποίηση καί τήν χαρά του γιά τό ?ργο τό ?πο?ο ?πιτελε?ται στό ?κκλησιαστικό Λύκειο Πατρ?ν καί ε?χαρίστησε τόν κ. Διευθυντή, τούς κ. Καθηγητάς καί ?λο τό προσωπικό του Σχολείου, ?διαιτέρως δέ τά παιδιά γιά τήν συνέπεια, τήν ?ργατικότητά τους καί τό ?θος τους.

Στήν ?κδήλωση παρέστησαν ? Προϊσταμένη τ?ς Διεύθυνσης τ?ς  ?κπαίδευσης κ. Σοφία Χριστοπούλου καί ? Σχολικός Σύμβουλος κ. Δημακόπουλος καί γονε?ς τ?ν Μαθητ?ν.